Polonia Warszawa - Sokół Grupa Avista Ostrów Mazowiecka 93:55

2 lata temu | 05.01.2022, 21:25
Polonia Warszawa -  Sokół Grupa Avista Ostrów Mazowiecka 93:55

"Czarne Koszule" udanie zainaugurowały rundę rewanżową sezonu 2021/22. Poloniści pewnie pokonali Sokół Grupa Avista Ostrów Mazowiecka 93:55

Poprzedni mecz między tymi zespołami w sezonie mógł się podobać. Gracze Sokoła Grupy Avista bardzo dobrze prezentowali się na tle faworyzowanej Polonii, do III kwarty toczyli bardzo wyrównaną batalię. Był to trudny rywal dla inaugurującej grę odrodzonej drużyny koszykarzy "Czarnych Koszul"

Przez tych kilka miesięcy, budowana praktycznie od zera Polonia zgrała się, nie przypomina już tego chimerycznego, nieco chaotycznego zespołu z początku rozgrywek. W środowym meczu już od pierwszych minut podopieczni Andrzeja Kierlewicza narzucili swój rytm, i już po 10 minutach prowadzili 28:12.

"Czarne Koszule" dziurawiły kosz rywali z każdej pozycji, w czym tradycyjnie liderował Marcin Dutkiewicz (łącznie 25 pkt w niespełna 24 minuty), wspierany m.in. przez Michała Wojtyńskiego (12 pkt), Patryka Pełkę (12 pkt) i Adama Anusewicza (10 pkt). Swe pierwsze punkty dla Polonii zdobył debiutujący w zespole Marcin Wieluński (6 pkt).

Polonia praktycznie zapewniła sobie zwycięstwo już po I połowie. Gracze z Ostrowi ani przez moment nie byli w stanie narzucić swojego rytmu, mimo momentów rozluźnienia gospodarzy. W drużynie Sokoła przyzwoicie spisywali się jedynie Daniel Nieporęcki (15 pkt) i Cezary Karpik (12 pkt). Efektownym wsadem, po własnym przechwycie, popisał się w III kwarcie Mikołaj Motel (9 pkt).

W trzeciej i czwartej kwarcie trener Andrzej Kierlewicz wprowadził eksperymentalne ustawienie - grę "small ballem", z Adamem Lisewskim w roli środkowego. Na tle ostrowian, poloniści prezentowali się wówczas bardzo przyzwoicie. Mamy nadzieję, że nic poważnego nie stało się Adamowi Linowskiemu, który w drugiej kwarcie z powodu kontuzji musiał opuścić boisko.

Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego wczoraj Marcina Herbsta, koszykarza mistrzowskiej drużyny Polonii Warszawa z 1959 r.

Kolejny mecz Polonii Warszawa - z Legionem Legionowo - w najbliższą niedzielę, 9 stycznia o 18:00 na Hali Koło.

Polonia Warszawa - Sokół Grupa Avista Ostrów Mazowiecka 93:55 (28:12, 21:15, 21:17, 23:11)

Punkty dla Polonii: Marcin Dutkiewicz (25 pkt), Patryk Pełka (12 pkt, 9 zb), Michał Wojtyński (12 pkt, 8 zb), Adam Anusewicz (10 pkt), Hubert Miłak (7 pkt), Adam Linowski (6 pkt), Marcin Wieluński (6 pkt), Adam Lisewski (6 pkt 8 zb), Patryk Gospodarek (5 pkt 8 as.), Krystian Śnieg (4 pkt)

Punkty dla Sokoła Grupa Avista: Daniel Nieporęcki (15 pkt), Cezary Karpik (12 pkt, 8 zb), Mikołaj Motel (9 pkt), Paweł Łapiński (6 pkt), Patryk Łysiak (6 pkt), Bartłomiej Kietliński (3 pkt), Mohamed Abdelaal (2 pkt, 8 zb), Mateusz Zozuń (2 pkt), Przemysław Słoniewski (0 pkt), Michał Grabowski (0 pkt)