Pewne zwycięstwo Polonii z Basketem Hills Bielsko-Biała

1 rok temu | 21.04.2022, 01:16

Koszykarze KKS Polonii Warszawa odnieśli efektowne zwycięstwo w pierwszym meczu ćwierćfinałów fazy play-off. Podopieczni Andrzeja Kierlewicza zasłużenie pokonali Basket Hills Bielsko-Biała 99:57. Jeden mecz dzieli nas od awansu do półfinału!

Wynik spotkania otworzyły trzypunktowa akcja Roberta Kozaczki oraz punkty spod kosza Grzegorza Szybowicza. Nasi zawodnicy w krótkim odstępie czasu nadrobili zaległości dzięki trójce Adama Anusewicza i skutecznej akcji Adama Linowskiego. Nieco później punkty z rzutów wolnych Patryka Gospodarka, akcja 2+1 Adama Linowskiego i trójka Marcina Dutkiewicza dały nam 8-punktowe prowadzenie (13:5). Na przełamanie punkty dla bielszczan zdobył Wojciech Zub, lecz w odpowiedzi dwiema trójkami popisał się Adam Anusewicz (19:7). Do końca premierowej odsłony dołożyliśmy siedem punktów, pozwalając oponentom zdobyć zaledwie dwa. Kwartę numer jeden zamknął skuteczny wjazd pod kosz Marcina Wieluńskiego. Po premierowej odsłonie prowadziliśmy 26:9.

Na drugą odsłonę bielszczanie weszli bardziej skoncentrowani – dzięki pięciu punktom z rzędu zdobytym przez Konrada Mamcarzyka nasza przewaga stopniała do 13 punktów. Po przerwie wziętej przez trenera "Czarnych Koszul", goście dorzucili do swojego konta kolejne pięć punktów. Poloniści słabszy moment w grze przerwali trzypunktowymi rzutami Michała Wojtyńskiego oraz Patryka Pełki. W ten sposób w połowie drugiej kwarty wróciliśmy do dwucyfrowej zaliczki (35:23). Następnie kolejne punkty spod kosza dodali Pełka z Gospodarkiem, a po drugiej stronie z pola trzech sekund celny rzut zaaplikował Kozaczka. Ten sam gracz wraz z Zubem dołożył kolejnych pięć "oczek", po których zakończyła się pierwsza połowa meczu. Po 20 minutach zawodnicy "Czarnych Koszul: prowadzili 43:30.

Trzecią kwartę otworzyliśmy od celnych rzutów Dutkiewicza, a w odpowiedzi z pomalowanego pocelował Zub. W następnym fragmencie zdołaliśmy wrzucić wyższy bieg. Pięknym wsadem popisał się Linowski, a Pełka z Anusewiczem dodali następne punkty. W ten sposób odskoczyliśmy na 21 "oczek" (55:34). Wówczas zza linii 6,75 m przymierzył Miłosz Żebrowski. Zaś po naszej stronie aktywny pod koszem był Krystian Koźluk, dokładając punkty spod trumny. Po trójce Michała Wojtyńskiego było 65:39. Do końcowej fazy trzeciej kwarty dołożyliśmy trójkę oraz sześć punktów z rzutów wolnych. Po 30 minutach gry wygrywaliśmy 74:41.

W ostatniej części niewiele się zmieniło, gdyż poloniści mieli dużą kontrolę nad rywalizacją. Trener Andrzej Kierlewicz pozwolił na parę minut zaprezentować się młodszym zawodnikom. Ostatnia kwarta również padła na naszą korzyść (25:16), co ostatecznie dało nam wysoki triumf nad Basketem Hills Bielsko-Biała.

Najskuteczniejszymi zawodnikami w naszej drużynie byli Patryk Pełka oraz Adam Anusewicz - obaj zdobyli po 13 punktów. Double-double odnotował Adam Linowski, który do 10 punktów dołożył 18 zbiórek.

Drugie starcie między tymi zespołami odbędzie się w najbliższą sobotę, 23 kwietnia o 19:00 w hali Victoria w Bielsku-Białej.

KKS Polonia Warszawa – Basket Hills Bielsko-Biała 99:57 (26:9, 17:21, 31:11, 25:16)

Punkty dla Polonii: Patryk Pełka (13 pkt, 8 zb), Adam Anusewicz (13 pkt), Michał Wojtyński (12 pkt, 5 zb, 5 as), Marcin Dutkiewicz (12 pkt), Marcin Wieluński (11 pkt), Adam Linowski (10 pkt, 18 zb), Patryk Gospodarek (7 pkt, 7 as), Michał Szymański (6 pkt), Adam Lisewski (5 pkt, 5 zb), Krystian Koźluk (5 pkt), Hubert Miłak (3 pkt), Maksymilian Szefler (2 pkt)

Punkty dla Basketu: Wojciech Zub (17 pkt, 7 zb), Grzegorz Szybowicz (9 pkt), Robert Kozaczka (9 pkt), Konrad Mamcarzyk (8 pkt), Miłosz Żebrowski (5 pkt), Jakub Fenrych (4 pkt), Mateusz Adamus (3 pkt), Oskar Janicki (2 pkt), Jakub Pietrzak (0 pkt)