Derby dla Polonii! Legia II pokonana 91:62

2 lata temu | 06.12.2021, 12:55

Koszykarze "Czarnych Koszul" pozostają niepokonani w II lidze! W niedzielnych derbach pokonali drużynę Akademii Koszykówki Legii Warszawa 91:62

Młodzi zawodnicy "Zielonych Kanonierów" z ambicją rozpoczęli niedzielny mecz, dzięki czemu po 4 minutach był remis 8:8, a na 2,5 minuty przed końcem I kwarty przegrywali jedynie 12:13. Wtedy Polonia złapała właściwy sobie rytm. Do końca pierwszej odsłony nie pozwoliła Legii na zdobycie ani jednego punktu. Poloniści świetnie wypadli w drugiej kwarcie, rekordowo wygranej aż 34:7. Tym samym, podopieczni Andrzeja Kierlewicza poprawili zeszłotygodniowy rekord punktowej wygranej w jednej ćwiartce.

Najlepszym strzelcem dwunastego kolejnego wygranego meczu Polonii był Marcin Dutkiewicz. Kapitan "Czarnych Koszul" zdobył 17 punktów, do tego dorzucił 5 asyst, choć przebywał na parkiecie zaledwie 22 minuty. Dwucyfrowe zdobycze punktowe w Polonii zanotowali jeszcze Patryk Gospodarek (14 pkt, 6 as.), Adam Linowski (13 pkt, 8 zb.) i Adam Lisewski (12 pkt). Jeden rzut od double-double dzielił Patryka Pełkę, zdobywcę 8 punktów, aż 11-krotnie zbierającego piłkę w tym meczu.

Najbliższe spotkanie Polonii Warszawa odbędzie się w niedzielę, 12 grudnia, o godzinie 17:00 na hali Koło. "Czarne Koszule" podejmą zespół Kolejarza Basket Radom.

Akademia Koszykówki Legii Warszawa - KKS Polonia Warszawa 62:91 (12:23, 7:34, 20:21, 23:13)

Punkty dla Legii: Jakub Sadowski (13 pkt), Wojciech Szpyrka (13 pkt), Szymon Kołakowski (12 pkt),  Marcin Składanowski (6 pkt), Maciej Czemerys (5 pkt), Benjamin Didier-Urbaniak (4 pkt), Eryk Gąsiński (3 pkt), Jakub Sarna (2 pkt), Bartosz Proczek (2 pkt), Kacper Lipiński (1 pkt), Jakub Siedlikowski (1 pkt), Piotr Spigarski (0 pkt)

Punkty dla Polonii: Marcin Dutkiewicz (17 pkt), Patryk Gospodarek (14 pkt), Adam Linowski (13 pkt), Adam Lisewski (12 pkt), Patryk Pełka (8 pkt), Krystian Koźluk (7 pkt), Hubert Miłak (6 pkt), Michał Szymański (6 pkt), Adam Anusewicz (2 pkt), Wiktor Kania (2 pkt), Maksymilian Szefler (2 pkt), Michał Wojtyński (2 pkt)